STREFA PRZEMYSŁOWA ZHONGJIE

河北农业大学渤海校区_1Strefa posiada długą tradycję jeśli chodzi o współpracę z Europą. Założona została w roku 1956 jako Farma Przyjaźni Chińsko-Czechosłowackiej, a jej oficjalna nazwa zmieniona została w roku 2013.
Strefa Zhongjie położona jest w północno-zachodniej części Chin, w prowincji Hebei. Znajduje się w odległości 60 km od miasta Cangzhou, 80 km od miasta Tianjin oraz 220 km od chińskiej stolicy, Pekinu. Ze względu na takie położenie, Strefa objęta jest krajową strategią „Pekin-Tianjin-Hebei”, której celem jest dokonanie innowacji w mechanizmie rozwoju regionu i stworzenie nowoczesnego okręgu gospodarczego, stanowiącego wzorzec dla innych regionów Chin. Dodatkowo, Strefa leży na wybrzeżu Zatoki Pohaj Morza Żółtego, który to obszar wchodzi w skład tzw. Bohai Economic Rim.

河北省省长张庆伟来中欧产业园视察Powierzchnia Zhongjie wynosi 268 km2 i zaludniana jest przez zaledwie 60 tysięcy osób. W roku 2013 wkład Strefy Zhongjie w PKB Chin wyniósł ponad 13 miliardów euro. Główne przemysły rozwijane w Strefie to: rolnictwo, petrochemia, logistyka i materiały budowlane, wysokie technologie oraz usługi.


汽车零部件Strefa Zhongjie posiada wiele niezaprzeczalnych korzyści inwestycyjnych. Położona jest na obszernym, płaskim i rzadko zaludnionym terenie, dzięki czemu umożliwia rozwój na szeroką skalę. Pozostałe korzyści wynikające z jej położenia to wchodzenie w skład krajowej strategii rozwoju obszaru Pekin-Tianjin-Hebei oraz doskonałe połączenia komunikacyjne. Strefa znajduje się w pobliżu 2 dróg krajowych, 3 autostrad oraz 4 linii kolejowych. W dystansie 70 km od niej znajduje się także Międzynarodowe Lotnisko w Tianjinie, a w dystansie 50 km stacja szybkiej kolei w Cangzhou. Ponadto, Strefa obsługiwana jest przez położony w odległości 20 km port Huanghua.

Strefa odznacza się także wyjątkowo niskimi cenami, mającymi ułatwić pracę rozwijających się na jej terenie przedsiębiorstw. Posiada również łatwy dostęp do zasobów, takich jak ropa, gaz, woda, prąd itp. oraz cieszy się sprzyjającą polityką władz lokalnych.