chpcf logo poziomo maleGPW 5A pl ministerstwo-finansów

 

 

W dniach 16 – 17 stycznia miała miejsce dziesiąta edycja Asian Financial Forum w Hong Kongu. Po raz pierwszy udział w AFF wzięła delegacja z Polski. Delegacja została zorganizowana przez Polsko-Chińskie Forum Współpracy wraz z Hong Kong Trade Development Council dla spółek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział przedstawicieli polskiego biznesu został objęty patronatem Ministerstwa Finansów.

– Udział w AFF, jednej z największych konferencji finansowych w Azji, był dla GPW istotnym biznesowo wydarzeniem umożliwiającym zapoznanie się z panującymi w regionie Azji Południowo-Wschodniej trendami w obszarze sektora finansowego oraz kluczowymi projektami związanymi z finansowaniem inwestycji, a także inwestowaniem zarówno w regionie, jak i poza nim – powiedział Bartosz Świdziński, Dyrektor Działu Rozwoju Rynku Giełdy Papierów Wartościowych.
– Przede wszystkim jednak udział przedstawicieli GPW w targach był doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych z instytucjami z szeroko rozumianego sektora finansowego. Podczas konferencji i towarzyszących targów reprezentanci GPW odbyli dziesiątki spotkań, w ramach których nie tylko mieli możliwość głębszego poznania azjatyckiego rynku finansowego i kapitałowego, ale także okazję do zaprezentowania tamtejszym inwestorom głównych atutów polskiego rynku i giełdy warszawskiej. Rynek azjatycki jest bowiem jednym ze strategicznych kierunków dla GPW w zakresie pozyskiwania inwestorów, którzy mają apetyt na inwestycje w naszym regionie – dodał Dyrektor Bartosz Świdziński.
– Obecność na AFF jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie Polską w Azji. Polskie spółki są pożądane w Chinach oraz Hong Kongu. Zarówno polskie produkty, jak i technologie mają bardzo dobrą opinię, a przedstawiciele firm z całego regionu wykazywali bardzo duże zainteresowanie podmiotami, które wzięły udział w naszej delegacji – powiedział Wojciech Szwankowski, Członek założyciel Polsko-Chińskiego Forum Współpracy.

Asian Financial Forum to przestrzeń spotkań elity biznesowej Azji i reszty świata. Omawiane są zarówno lokalne trendy jak i globalne wyzwania.
Z wstępnych informacji wynika, że w dziesiątej edycji Asian Financial Forum udział brało niemal 3 tysiące osób z całego świata. Wśród prawie stu prelegentów byli przedstawiciele rządów (np. Minister Ekonomii Węgier, Wiceminister Finansów Tajlandii), ciał doradczych rządów (np. dr Mohamed A. El-Erian), przedstawiciele banków centralnych (m.in. Wielkiej Brytanii, Rosji, Indonezji), inwestorów globalnych (np. China Investment Corporation, TATA), banków (np. HSBC, Hongkong and Shanghai Banking Corporation Limited, Goldman Sachs Asia Bank Limited) oraz wielu globalnych korporacji (m.in. PwC, Ernst & Young, J.P. Morgan Chase & Co.). Istotnym aspektem AFF była Deal Flow Matchmaking Session, która umożliwiała precyzyjne zaplanowanie spotkań z potencjalnym inwestorami lub odbiorcami inwestycji. Poza uczestnictwem w oficjalnej części Forum, Stowarzyszenie zorganizowało wraz z Konsulatem RP w Hong Kongu  uroczystą kolację dla uczestników delegacji. Udział w niej wzięli przedstawiciele lokalnego rządu, rządowych organizacji promocyjnych oraz przedstawiciele podmiotów aktywnie zainteresowanych współpracą z polskimi spółkami.

DSC04096m

DSC04088m

 

DSC04022m

 

 


Kategorie: Konferencje , news , slider , Targi

Tagi: , , , , , , , ,